Finał Międzynarodowego Triennale Grafiki

12 czerwca 2019 roku odbył się uroczysty wernisaż połączony z wręczeniem nagród  IV Międzynarodowego Triennale Grafiki „RELACJE I POSTAWY” 2019. Na Triennale wpłynęło 437 prac z 19 szkół plastycznych i ośrodków prowadzących edukacje plastyczną z młodzieżą z kraju i z zagranicy. Oprócz nagrodzonych grafik na wystawie w Galerii “Nad Brdą” w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG w Bydgoszczy przy ul. Królowej Jadwigi 14 prezentowanych jest 123 prace 97 autorów wybranych przez jury Triennale do wystawy pokonkursowej.

Wystawa czynna do końca sierpnia 2019 roku.

LISTA OŚRODKÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ
W IV EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO TRIENNALE GRAFIKI „RELACJE I POSTAWY” 2019

■ Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
■ Zespół Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej
■ Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej
■ Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
■ Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu
■ Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży
■ Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu
■ Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim
■ Młodzieżowy Dom Kultury – Pracownia Plastyczna CREATIO, Rybnik
■ Pracownia Ryszarda Mickiewicza w Bydgoszczy
■ Liceum plastyczne w Gliwicach
■ Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu
■ Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště, Czechy
■ AVE ART Ostrava, soukromá Střední umělecká škola a Základní umělecká škola, Czechy
■ Střední Umělecká Škola v Ostravě, Ostrawa, Czechy
■ Škola úžitkového výtvarníctva, Bratysława, Słowacja
■ Stredná umelecká škola, Trenčín, Słowacja
■ Bajai Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola, Węgry
■ Szkoła Sztuk Pięknych im. Stanisława Moniuszki w Solecznikach , Litwa

Autorzy nagrodzonych grafik:
■ GRAND PRIX
Xymena Zaręba, tech. serigrafia, zestaw prac, Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy

■ nagrody – kategoria wiekowa 13 – 15 lat
I nagroda – Szymon Kubiak, tech. wklęsłodruk, Zespół Szkół Muzycznych w Dąbrowie Górniczej
II nagroda – Zuzanna Joachimiak, tech. serigrafia, Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy
III nagroda – Nikola Labudda, tech. serigrafia, Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy

■ wyróżnienia – kategoria wiekowa 13 – 15 lat
Aleksandra Reutowicz – tech. serigrafia, Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy
Patrycja Czajkowska – tech. akwaforta, akwatinta, Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy

■ nagrody – kategoria wiekowa 16 – 20 lat
I nagroda – Julia Narusz, tech. linoryt, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
II nagroda – Elżbieta Krajewska, tech. linoryt, serigrafia, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
III nagroda – Urszula Kojta, tech. akwaforta, akwatinta, Liceum Plastyczne w Supraślu,

■ wyróżnienia – kategoria wiekowa 16 – 20 lat
Pola Janiszewska, tech. offset, Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej
Barbara Bugdol, tech. linoryt, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim
Kinga Nowak, tech. linoryt, Młodzieżowy Dom Kultury – Pracownia Plastyczna CREATIO, Rybnik
Marlena Nowacka, tech. intaglio, Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy
Tomasz Dzbanuszek, tech, sucha igła, Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy
Lucie Mudrakova, tech. litografia, Stredni umeleckoprumuslova skola, Uherske Hradiste, Czechy
Ivan Janco, tech. linoryt, Stredna Umelecka Skola, Trenczyn, Słowacja
Agata Kohlerova, tech. akwaforta, Stredni umelecka skola a Zakladni umelecka skola, AVE ART Ostrava, Czechy
Michelle Liebich, serigrafia, Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy
Zuzanna Kliniewska, tech. serigrafia 58 x 41, Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy
Marcelina Waldach, tech. serigrafia, Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy

■ Nagrody pozaregulaminowe
Nagroda Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
Gabriela Roschowska, tech. kolografia, Liceum Plastyczne w Supraślu
Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Maria Jackowska, akwatinta, Liceum Plastyczne w Supraślu
Nagroda Prezydenta Bydgoszczy
Julia Zaród, tech. wklęsłodruk, Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej
Nagroda Konsula Honorowego Republiki Czeskiej w Bydgoszczy
Katerina Turkova, tech. litografia, Stredni umeleckoprumuslova skola, Uherske Hradiste, Czechy
Nagroda Konsula Honorowego Republiki Słowackiej w Bydgoszczy
Michał Wilamowski, tech. intaglio, Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy
Nagroda Konsula Honorowego Ukrainy w Bydgoszczy
Oliwia Karolewska, tech. miękki werniks, akwaforta, Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy
Nagroda Konsula Honorowego Finlandii w Toruniu
Daria Olszak, tech. serigrafia, Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy
Nagroda Dyrektora Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy
Dominika Tkaczyk, tech. linoryt, serigrafia, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

1-(2) 1 1_triennale-(21)-(Copy) 1_triennale-(22)-(Copy) 1_triennale-(23)-(Copy) 1_triennale-(24)-(Copy)2a 2b 2c 3 4 5 6 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 27A 28