III Konkurs Historyczny “Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce ma zaszczyt zaprosić szkoły, uczniów do wzięcia udziału w III Konkursie Historycznym “Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”.

 

www.komitet-pamieci-pileckiego.com


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda wyraził zgodę na udział w Patronacie Honorowym nad Konkursem.

 

Skład Komitetu Honorowego:

– Mariusz Błaszczak Minister MSWiA – przewodniczący,

– Antoni Macierewicz Minister MON,

– Anna Zalewska Minister MEN,

– Adam Glapiński Prezes NBP.

 

Współorganizatorzy:

– Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Wołomin „Rajski Ptak”,

– Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warszawa Wschód,

– Burmistrz Miasta Radzymin,

– Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłk pilota Mariana Pisarka w Radzyminie,

– Szkolny Punkt Konsultacyjny im. 7 Eskadry Kościuszkowskiej przy Konsulacie Generalnym RP w Chicago,

– Zespół Szkół przy Ambasadzie RP w Atenach,

– Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Konsulacie Generalnym RP w Toronto,

– Szkolny  Punkt Konsultacyjny im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu,

– Polska Szkoła im. Adama Mickiewicza w Blackburn,

– Gimnazjum Jana Pawła II w Wilnie,

– Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej.

 

Partnerzy:

– IPN,

– Poczta Polska,

– AMW KWATERA.

 

Patronat Medialny:

– TVP Polonia,

– TVP Info,

– TVP 3 Warszawa,

– TV Republika,

– Niezależna,

– Gazeta Polska,

– Kurier – w

 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osadzonych w Aresztach Śledczych.

Kategorie konkursowe:

Kategoria szkoły podstawowe kl. 0 –  I-III, oraz uczniowie polonijnych szkół podstawowych – klasy 0-I-III (wiek 6-9 lat):

  • praca plastyczna: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

Kategoria szkoły podstawowe kl. IV-VII, oraz uczniowie polonijnych szkół  podstawowych – klasy IV-VII (wiek 10-13 lat):

  • praca plastyczna: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”
  •  projekt serii znaczków pocztowych:„Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”
  • film: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

Kategoria szkoły gimnazjalne kl. II-III, oraz uczniowie polonijnych szkół gimnazjalnych – klasy II-III (wiek 13-15 lat)

  • poezja:”Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic  i niepodległości”
  • komiks:„Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

film: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne oraz uczniowie polonijnych szkół      ponadgimnazjalnych w wieku 16 lat i więcej:

  • plakat:„Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”
  • projekt serii znaczków pocztowych:„Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920w obronie granic i niepodległości” 
  • film: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

 

Kategoria osadzeni w Aresztach Śledczych:

  •  praca plastyczna:  „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”
  • projekt serii znaczków pocztowych: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

Rozpoczęcie konkursu: 2 października 2017.,

Zakończenie: 5 grudnia 2017 roku,                                        Uroczysta Gala rozdania nagród: 12 stycznia 2018 r. – Sala im. Władysława Grabskiego w Narodowym Banku Polskim.