Doradztwo Zawodowe

Drodzy uczniowie,
na pewno wielu z Was w tym momencie zastanawia się nad swoją przyszłością. Co się ze mną stanie po ukończeniu plastyka? Czym będę się zajmować? Czy znajdę pracę w zawodzie? Jaką uczelnię wybrać? Jaki kierunek studiów? Czy wybrana przeze mnie szkoła wyższa przygotuje mnie tak, abym dostał wymarzoną pracę? Czy w ogóle jest sens się o to starać? Czy moje umiejętności są wystarczające?

Oczywiście sam wybór kierunku studiów nie wszystkim pomoże w odpowiedzi na te pytania, ale na pewno warto od czegoś zacząć.

Strony internetowe Akademii Sztuk Pięknych w Polsce:

Gdańsk – https://www.asp.gda.pl/

Katowice – https://asp.katowice.pl/

Kraków – https://www.asp.krakow.pl/

Łódź – https://www.asp.lodz.pl/index.php/pl/

Poznań – http://uap.edu.pl/

Warszawa – https://asp.waw.pl/

Wrocław – https://www.asp.wroc.pl/

Szczecin – https://akademiasztuki.eu/

Pełna lista uczelni (nie tylko ASP) z wydziałami artystycznymi znajduje się tutaj: http://www.historiasztuki.com.pl/strony/018-02-00-SZKOLNICTWO.html

Na tej stronie możecie sprawdzić jakie konkretne kierunki studiów artystycznych są na danych uczelniach. Znajdziecie tu również informacje odnośnie stażów i praktyk: https://www.otouczelnie.pl/artykul/460/Studia-artystyczne

Więcej ofert stażów, praktyk oraz pracy znajdziecie tutaj:

https://pracujwkulturze.nck.pl/praca/

Niektóre prywatne uczelnie oferują również wykształcenie w zakresie projektowania gier, wyróżniam je tutaj gdyż wiem, że jest wśród Was duże zainteresowanie tymi kierunkami:

Cieszyn – http://www.projektowaniegier.us.edu.pl/pl/strona-glowna/

Warszawa – https://www.pja.edu.pl/

Poznań – https://cdv.pl/

Gdynia – https://focalpointschool.com/pl/home

Zapraszam na indywidualne spotkania ze mną, podczas których postaram się odpowiedzieć na nurtujące Was pytania i podzielić się moim doświadczeniem zawodowym. Znajdziecie mnie w kantorku przy pracowniach malarskich nr 16 i 17 w każdy poniedziałek w godzinach 9:50 – 10:55 oraz w środę na długiej przerwie.

Szkolny Doradca Zawodowy,

Sebastian Tucholski


Architektura Wnętrz UTP to bezpłatne studia dzienne kształcące na poziomie:
– 3- letnich studiów licencjackich
– 2- letnich studiów magisterskich

Cechą wyróżniającą kierunek Architektura Wnętrz na tle innych jednostek naukowych- Akademii Sztuk Pięknych w Polsce jest osadzenie na Uczelni Technicznej i system studiów praktycznych (w trakcie studiów obowiązuje xx tygodni praktyk w biurach projektowania wnętrz i wyposażenia wnętrz). Kadra naukowa odpowiedzialna za prowadzenie poszczególnych pracowni, skupia pracowników z wielu jednostek z całej Polski, w tym z Gdańska, Torunia i Łodzi.

Podczas studiów na pierwszego i drugiego stopnia studenci zdobywają wiedzę oraz praktyczne umiejętności projektowania wnętrz, mebli, wystaw, przestrzeni scenicznej i widowiskowej, poszerzone o wiadomości z zakresu historii teorii architektury, sztuk pięknych i designu. Ważną częścią programu są przedmioty artystyczne (malarstwo i rysunek), zajęcia z grafiki, komunikacji wizualnej jak również zastosowania różnych technik prezentacji projektu. Prowadzący przedmioty projektowe szczególny nacisk kładą na zapoznanie studentów z nowymi trendami w projektowaniu, innowacyjność, tzw. projektowanie zrównoważone oraz ekologiczne aspekty projektowania wnętrz a także wyposażenia. Integralną część studiów stanowią plenery, praktyki zawodowe, sympozja, wystawy, konkursy artystyczne i designerskie oraz spotkania z przedstawicielami biur i pracowni projektowych. Studenci mają możliwość prezentowania własnych osiągnięć w uczelnianej Galerii 3.1., aktywnego udziału w pracach kola naukowego Architektury Wnętrz, udziału w warsztatach projektowych czy programie Erasmus. Warto również zwrócić uwagę na niższe, niż w wielu pozostałych miastach studenckich, koszty życia związanego między innymi z wynajmem mieszkania.

UTP Bydgoszcz http:/aw.utp.edu.pl/